el-main
el-main
el-main
el-main

Mikroskopická endodoncia

Je odbor zubného lekárstva zaoberajúci sa ochoreniami zubnej drene, ľudovo povedané zubného nervu, jej diagnostikou a liečbou. Cieľom tohto ošetrenia je odstrániť infekciu zubnej drene v zubných kanálikoch

Mikroskopická endodoncia

Čo je to Endodoncia? 

Endodoncia je ošetrenie koreňových kanálikov a zubnej drene, ktorej cieľom je odstrániť príčinu zapálených zubov. Endodontické ošetrenie je zvyčajne jediná možnosť záchrany zuba pred vytrhnutím / vytiahnutím a zároveň zabraňuje šíreniu infekcií z infikovaného zuba do tela.

Čo je to zubná dreň?

Spleť ciev a nervov nachádzajúca sa vnútri dutiny - koreňových kanálikov každého zuba.

Ako vznikne zápal zubnej drene?

Najčastejšou príčinou vzniku zápalu zubnej drene je zubný kaz. Prvým indikátorom prítomnosti zápalu je akútna bolesť zuba. Pokiaľ pacient v takomto štádiu nevyhľadá lekárske ošetrenie, akútny zápal prejde do chronického a zubná dreň odumiera. Takýto zub môže skončiť opuchom a vytiahnutím. Neošetrený a neliečený zápal sa ďalej rozširuje a baktérie zo zuba prestupujú do krvného obehu a do ďalších častí tela.

Načo sa využíva mikroskop v zubnej ambulancii?

Operačný dentálny mikroskop sa využíva pre jeho vysoké optické zväčšenie, dokonalý prehľad a precíznosť pri práci. Poskytuje zväčšenie a sprístupnenie voľným okom neviditeľných priestorov a dokonalé osvetlenie pracovného poľa.

Vďaka práci s mikroskopom sa hranice práce v zubnej ambulancii posúvajú do úrovne, kedy vieme zachrániť aj zdanlivo neošetriteľné zuby a zároveň zlepšuje prognózu ošetrenia koreňových kanálikov zuba a tým jeho trvácnosť v ústach.

 

Napíšte nám Zavolajte nám