el-main
el-main
el-main
el-main

Bielenie zubov

Všetky typy ošetrení chrupu sú bezbolestné.

Každý z nás túži po zdravom a krásnom úsmeve. V dnešnej dobe sa estetika úsmevu dostáva čoraz viac do popredia a krásny úsmev je mnohokrát základom aj pri niektorých povolaniach.

zmena-farby

Získajte aj vy žiarivo biely úsmev

bielenie zubov

Žiarivý biely úsmev je vždy považovaný za atraktívnejší než zuby zafarbené nažlto. Mnohokrát sa stáva, že správna strava a starostlivosť o zuby nestačia a genetika alebo vek nás začne dobiehať – naše zuby začnú žltnúť. Odporcov bielenia sa zopár nájde, ale aj oni v hĺbke svojej duše chcú byť krásni. Na našej zubnej klinike Alexia creative rozumieme vašim potrebám a snom o krásnom chrupe a kladieme dôraz nielen na funkčnosť, ale aj na vysokú estetiku a preto odporúčame profesionálne a domáce bielenie zubov.

15 rokov sme na bielenie zubov používali systém Beyond, s ktorým sme mali veľmi dobré výsledky. Trendy v bielení zubov idú ale míľovými krokmi dopredu a pre neustále rastúce požiadavky na kvalitu a vysokú estetiku sme v roku 2020 začali používať celosvetovo najznámejší TOP systém bielenia – PHILIPS ZOOM. Skôr ako začneme prečítajme si niečo o bielení zubov.

 

 

Fakty o bielení zubov

1. Bielenie a čistenie zubov nie je to isté.
Na našich zuboch sa hromadia usadeniny a povrchné škvrny, ktoré spôsobujú to, že zuby vyzerajú žltšie. Ich čistenie nás nezbaví tohto zafarbenia, keďže sa nachádza aj v hlbších štruktúrach zuba.

2. Bielenie zubov je chemický proces.
Bielenie zubov je proces chemickej reakcie rôznych zlúčením a peroxidu vodíka. Tieto látky sa pri kontakte s povrchom zuba aktivujú a začnú uvoľňovať voľné radikály kyslíka, ktoré prenikajú do vonkajšej vrstvy zuba a oxidáciou farby vzniká belší povrch. Túto kúru môžeme absolvovať u  zubného lekára alebo doma s produktami na to určenými. Používajte len overené bieliace produkty keďže ide o chemický zásah do organizmu. PHILIPS ZOOM je celosvetovo známa a odporúčaná značka odborníkmi a miliónmi ľudí po celom svete.

3. Bielenie môže mať rôznu dĺžku.
V závislosti od techniky bielenia (u zubného lekára alebo doma) môže bieliace kúra trvať rôzne dlho. Ak si bielite zuby u  on sám určí, ako dlho a koľko sedení bude bielenie vašich zubov trvať na základe analýzy stavu vášho chrupu. Ak si zuby bielite doma taktiež odporúčame najprv zistiť stav a povahu vášho chrupu a tomu prispôsobiť výber produktu.

4. Bielenie nie je stále.
Bielenie nie je trvalé ošetrenie a jeho výsledok má trvácnosť jeden až tri roky. Správnym stravovaním, vylúčením fajčenia ,správnym čistením zubov sonickou kefkou a používaním produktov udržiavajúcich zubnú sklovinu bielu môžete túto dobu predĺžiť.
 
5. Určité obmedzenie je dôležité.
Pri bielení zubov je potrebné dodržiavať určité pravidlá, aby sme dosiahli očakávaný výsledok. Dôležité je znížiť príjem potravín a nápojov, ktoré zafarbujú zuby (čaj, káva, červené víno, sladené nápoje). Je potrebné obmedziť fajčenie a žuvanie tabaku.
 
6. Dodržiavajte predpísaný postup.
Ak si bielite zuby u zubného lekára, táto zodpovednosť je v jeho rukách. Ak si však zuby bielite sami, dbajte na dodržiavanie návodu na použitie, aby ste sa vyhli vedľajším účinkom. Ide o chemickú reakciu, ktorá ak je vykonaná správne, je bez rizika. Citlivosť zubov je bežný sprievodný jav bielenia, neohrozuje váš chrup ani zdravie.

7. Profesionálne bielenie zubov nie je pre každého.
Bielenie zubov pre vás nie je vhodné ak:

  • ste dieťa alebo dospievajúci,
  • ste tehotná alebo dojčiaca žena,
  • máte zuby, ktoré majú zubné kazy, ochorenia ďasien, príliš odhalené zubné krčky alebo sú extrémne citlivé,
  • máte výplne (zubné plomby) na viditeľných miestach predných zubov (bieliť môžete, avšak aktívne látky v bieliacich prostriedkoch nebielia umelé zuby ani výplne, preto môže vzniknúť kontrast vo farbe zubov a farbe plomby),
  • ste alergický na peroxidy.

 
8. Nie všetky zafarbenia zubov sa dajú bieliť.
Látka tetracyklín (antibiotikum) je obsiahnutá v niektorých liečivách a spôsobuje sivé zafarbenie zubov, ktoré nie je možné bieliť.

 

Potrebujete viac informácií? Neváhajte a kontaktujte nás, s radosťou zodpovieme všetky vaše otázky.

banner-bielenie-zubov
Napíšte nám Zavolajte nám