el-main
el-main
el-main
el-main

Pedostomatológia

Ošetrovanie detských pacientov

Apelujeme na prevenciu, aby zubné kazy nevznikali a pokiaľ vzniknú, aby boli čo najskôr ošetrené.

Pedostomatológia - Ošetrovanie detských pacientov

Detský zubár

Mnohí z nás to zažili – nepríjemné zážitky zo zubného kresla z detstva nám aj po rokoch spôsobujú vrásky na čele a aj v dospelosti máme strach si do kresla opäť sadnúť.

Pritom práve v detskom veku vieme my, zubní lekári, podchytiť začínajúce ochorenia zubov a mäkkých tkanív, zachytiť a zastaviť zlozvyky, naučiť Vás a Vaše dieťa správne sa starať o svoje zúbky a predísť tak nepríjemným návštevám.

My v Alexia Creative si zakladáme na ošetrovaní detičiek od útleho veku, kedy ešte problém nestihol vzniknúť a s každým drobcom si budujeme vzťah už od mala. Hravou a trpezlivou formou sa snažíme predchádzať problémom a pátrať po nich ešte skôr ako by mohli vzniknúť.

Ak je však ošetrenie potrebné, snažíme sa ho previesť čo najbezbolestnejšie a najrýchlejšie.

VEDELI STE ŽE…

  • mliečne zúbky sú omnoho náchylnejšie na vznik zubného kazu ako zuby trvalé?
  • preventívne prehliadky detských pacientov 2x ročne sú preto veľmi dôležitou súčasťou zachytávania problémov. Počas prehliadky si skontrolujeme povrchy zubov, stav ďasien, slizníc, hygienu a pokiaľ je to potrebné, spravíme si digitálny rentgenový snímok, aby sme predišli tomu, že nám skrytý zubný kaz ujde.
  • čerstvo prerezané trvalé stoličky je možné ochrániť pred zubným kazom ?
  • pečatenie zubov vo výraznej miere pomáha udržať zuby zdravé a bez potreby ošetrenia do dospelého veku pacienta. Je však potrebné tento zákrok urobiť čo najskôr po prerezaní trvalého zuba, kedy je ešte jeho povrch nezmenený kazom.
  • pokazený mliečny zub môže ohroziť svojho trvalého nástupcu ?
  • hlboké zubné kazy mliečnych zubov môžu vo výnimočných prípadoch spôsobiť poruchu vývinu trvalých zubov. Rovnako tak predčasná strata takéhoto mliečného zuba môže mať za následok posun, alebo nesprávnu erupciu trvalého zuba a v neskoršom veku nutnosť čeľustno-ortopedickej liečby. Apelujeme tak na prevenciu, aby zubné kazy nevznikali a pokiaľ vzniknú, aby boli čo najskôr ošetrené.

 

Napíšte nám Zavolajte nám