el-main
el-main
el-main
el-main

Dentálna hygiena Košice

Dentálna hygiena je profesionálne odstránenie zubného kameňa, pigmentov (tmavých škvŕn) z povrchu zubov dentálnym hygienikom pomocou najmodernejších technológii. 

 

U nás dentálnu hygienu vykonáva skúsený Bc. Erik Vencel.

Dentálny hygienik - ukončené vysokoškolské štúdium dentálnej hygieny u MUDr.Kovaľovej v Prešove. Patrí medzi skúsených dentálých hygienikov , neustále sa vzdeláva.

 "Moja práca je mojím koníčkom a moji pacienti nás radi navštevujú".

erik-a-ali-640c5aa7d360bc7d1c1f1165

Zubný povlak je príčinou vzniku zubného kazu

dentálny hygienik - Bc. Erik VENCEL

Dentálna hygiena je jeden z kľúčových pilierov prevencie zdravia vašich úst. Ide o súbor preventívnych opatrení a pravidelných postupov, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie zdravých zubov a ďasien.

Je dôležité povedať, že zubný kameň nie je dedičný. Príčinou jeho vzniku je nedostatočná zubná starostlivosť o chrup a ďasná.

Zubný povlak je príčinou vzniku zubného kazu a najčastejšou príčinou vzniku chorôb tvrdých a mäkkých zubných tkanív v ústnej dutine. Pokiaľ sa pravidelne neodstraňuje, jeho mineralizáciou vzniká zubný kameň.

Zubný kameň sa vytvára na povrchu zubov z mäkkého, zle odstráneného povlaku (plaku), ktorý dokáže vyčistiť každý jeden z nás správnym použitím zubnej kefky. Prvotným príznakom nesprávnej ústnej hygieny je nahromadený povlak na zuboch, začervenanie ďasien, príp. opuch (gingivitída - zápal ďasien).

Neodstránením mäkkého povlaku do niekoľkých dní vzniká prvá mineralizovaná vrstva - zubný kameň. Ak sa zubný kameň vytvára aj pod ďasnami, hovoríme o subgingiválnom kameni. Ak sa neodstráni dochádza k nezvratnému poškodeniu mäkkých tkanív a kosti, ktoré držia zub pevne v lôžku. A neskôr to môže viesť až ku kývavosti a následnej strate zuba (parodontitída).

Dentálnu hygienu je potrebné abslovovať aspoň raz ročne. Odporúčame prísť k nám aspoň 2 - 3 krát za rok.

Dentálna hygiena prebieha v niekoľkých takmer bezbolestných krokoch:

  • odstránenie najväčších nánosov pomocou ultrazvuku,
  • detailné dočistenie zubov špeciálnymi nástrojmi (kyretami),
  • Air-flow alebo pieskovanie, ktoré odstráni všetky zvyšky povlaku a zafarbenie zubov (káva, čaj, červené víno, cigarety). Pieskovanie zubov je metóda mechanického odstránenia pigmentácií zo zubov pomocou prášku tryskajúceho v prúde vody a vzduchu.
  • leštenie zubov špeciálnou leštiacou pastou,
  • inštruktáž čistenia chrupu pomôckami na domácu ústnu hygienu (podľa potreby).

Pre dokonalý pocit z čistých zubov doporučujeme sonickú technológiu Philips Sonicare.

alexia-creative-dentalna-hygiena-00006
Napíšte nám Zavolajte nám