Dentálna hygiena Bc. Erik VENCEL

Dentálna hygiena je profesionálne odstránenie zubného kameňa, pigmentov (tmavých škvŕn) z povrchu zubov dentálnym hygienikom pomocou najmodernejších technológii. Je dôležité povedať, že zubný kameň nie je dedičný. Kopíruje sa len nedostatočná zubná starostlivosť o chrup a ďasná.

Zubný kameň sa vytvára na povrchu zubov z mäkkého, zle odstráneného povlaku (plaku), ktorý dokáže vyčistiť každý jeden z nás použitím zubnej kefky. Prvotným príznakom nesprávnej ústnej hygieny je nahromadený povlak na zuboch, začervenanie ďasien, príp. opuch (gingivitída - zápal ďasien).

Neodstránením mäkkého povlaku do niekoľkých dní vzniká prvá mineralizovaná vrstva - ZUBNÝ KAMEŇ Ak sa zubný kameň vytvára aj pod ďasnami hovoríme o subgingiválnom kameni. Ak sa neodstráni dochádza k nezvratnému poškodeniu mäkkých tkanív a kosti, ktoré držia zub pevne v lôžku.

Áno :) neskôr to môže viesť až ku kývavosti a následnej strate zuba (parodontitída)

Bc.Erik Vencel - dentálny hygienik -ukončené vysokoškolské štúdium dentálnej hygieny u MUDr.Kovaľovej v Prešove. " Moja práca je mojím koníčkom a moji pacienti nás radi navštevujú".

Dentálna hygiena prebieha v niekoľkých takmer bezbolestných krokoch :)

  • odstránenie najväčších nánosov pomocou ultrazvuku
  • dočistenie zubov špeciálnymi nástrojmi (kyretami)
  • tzv. Air-FLOW alebo pieskovanie (špeciálny prášok + voda + vzduch) odstráni všetky zvyšky povlaku a zafarbenie zubov (káva, čaj, červené víno, cigarety)
  • leštenie zubov špeciálnou leštiacou pastou
  • inštruktáž pomôckami na domácu ústnu hygienu (podľa potreby)

Dĺžka ošetrenia je závislá od stavu pacienta v ústach.
Teším sa na Vás :) Bc.Erik Vencel - dentálny hygienik


VIDEOPARTNERY

GALÉRIA